Symboly

RIOT!
Čtyři naškrtaná písmena se ihned po uvedení stejnojmenné desky Paramore uchytila jako univerzální znak, který se dá napsat kamkoliv.

 

Three bars
Tři „pruhy“ symbolizují tříčlennou sestavu kapely. Hayley se inspirovala u kapely Black Flag, která používala proužky čtyři. Taylor, Jeremy i Hayley si je nechali vytetovat a také toto logo použili u edice Singles. V oficiálním webstore kapely je také k zakoupení řetízek se stejným znakem.

: |
Znak používaný Jeremym. Má jej vytetován na kotníku a neustále se objevuje v jeho zprávách, tweetech apod.

Beware Of You (B.O.Y.)

Hayley tuto frází sama vytvořila a v podstatě znamená, že jen vy sami řídíte svůj osud.
„Vymyslela jsem to, protože jsem chtěla, aby mi něco připomínalo, že mám schopnost…sílu…(jakkoliv to chcete nazývat)…sama sebe podpořit či se shodit. V obou jsem skvělá. A je to na mě, v čem chci být lepší. – 24.srpna 2010, tumblr

Mám tu schopnost sama sebe podpořit nebo se shodit. Zůstávám pozitivní. Síla přijde s tím. – 9.září 2010, twitter

BOY znamená „Beware of You“/Dej si pozor na sebe samého (samu sebe)…buď na pozoru před svou vlastní sílou. Máme možnost volby žít optimisticky nebo in our own destruction. / směrem ke sebezničení – 24.srpna 2010, twitter

Hayley včlenila tuto frázi také do svého outfitu. Na turné nosila vlastnoručně vyrobená trika se zkratkou B.O.Y. Její speciálně střižené tílko (bylo omylem ustřiženo vepředu a následně došito), které tvořila v Jižní Americe, se dostalo i do prodeje. Pro vystoupení na MTV Video Music Awards 2010 si připravila speciální sako s celým názvem.

BNE motýl
Logo použito na obalu alba Brand New Eyes. Častý motiv tetování fanoušků.

Hayley jej ve skutečnosti našla na příjezdové cestě k domu její maminky už rok před veškerým focením a prací na BNE. Rozdělili ho na tři kousky a přišpendlili na plot na Hayleyině dvorku. Když pak spolu s Ryanem Russellem (tvořil výtvarnou část na desce) vybírali obrázek pro každou píseň na albu, motýl se velmi hodil k ‚Brick By Boring Brick‚, protože song je o dívce, která žije v pohádce a nemůže moc přijmout realitu a v textu je část, kdy ‚trhá křídla motýlům‘, protože je opravdu frustrovaná, nemůže se vymanit ze svého světa fantazie.

Celkově symbolizuje, že každá věc (člověk) může existovat samostatně a při tom dohromady tvořit celek. Což Paramore definuje i jako kapelu. Také je to podle Hayley symbol změny a vývoje.


Let’s Be Freaks
Tuto větu (v překladu ‚Pojďme být blázny‘) má Hayley v záhlaví svého účtu na tumblr (yelyahwilliams.tumblr.com). Během Honda Civic Tour 2010 si pak vytvořila sukni se stejným nápisem na zadní straně.