Born For This

Těsně před refrénem můžeme najít kousek z písničky „Liberation Frequency“ od Refused (0:39) „We want the airwaves back“:


Hayley: „Poslouchala jsem „Liberation Frequency“ pořád dokola když jsme začali psát „Born for this,“ potvrzuje Williams. „Říkala sem něco jako, „Vážně chci napsat nějaké vokály, které by tohle obsahovaly.“ Chvilku trvalo dostat na to povolení – bála jsem se, že to nebudeme schopni použít -ale nakonec jsme to zvládli a jsem za to opravdu šťastná. „Hned jak jsme tu píseň napsali, věděli jsm, že v ní potřebujeme naše fanoušky, protože je to kompletně o nich a kompletně pro ně. Uvědomila jsem si, že ty party potřebují víc než jen můj hlas a cítili jsme, že to neudělá lépe nikdo jiný, než naši fanoušci.
– rozhovor pro blog.jr.com

Hayley: „Born for this“, tak jako celková melodie toho všeho, myslím tím, ten děj je jasný – je to o našich fanoušcích a o tom, jak nás vezmou na další úroveň – vy lidi nás ponesete a ponesete turné. Ale – Refused – jejich píseň „Liberation Frequency“ inspirovala, svým způsobem, tu melodii pro mě a chtěla jsem, aby to někam zapadlo, protože tohle je naše představení rádiu – stanice si začínají vybírat „Misery Business“ – a hádám, že „we want the airwaves back“ je celkem odvážný verš, protože my jsme nikdy předtím nebyli v rádiu. A já jsem to tak nějak vzala z jejich písně a vpasovala do naší – naši fanoušci nás ponesou na další úrověň – budeme představováni všem těmhle novým lidem, kteří o nás nikdy neslyšeli a spojíme se s nimi, hádám…je to docela odvážné. Miluju Refused a ono to fungovalo.
– interview pro paramorefans.com

Born for this
Zac
: „Rozběhli jsme online soutěž pro některé z našich fanoušků, aby zpívali na naší nahrávce. Poslali spoustu videí jak zpívají, což bylo vážně úžasné. Chtělo to dost odvahy, aby to udělali. Vybrali jsme asi 10 vítězů a oni všichni přisli a zpívali.
Hayley
: „Bylo to odvážné, já bych to nemohla udělat.“ Born for this je jako „Whoa“ tohohle alba, ale agresivnější. Vlastně je to o dost lepší song.
– Kerrangu (duben 2007)

Věnovali jste píseň born for this na vašem novém albu vašim fanouškům a oni dokonce v té písni hostují. Jak se to všechno seběhlo?
Hayley
: chceš o tom mluvit ty?
Zac: jo, ty první…jen trochu…
Hayley
: (směje se) born for this se tak nějak seběhla náhodou. byli jsme ve studiu a dělali před-produkci…hádám, že jednoho dne jsme prostě byli všichni sami sebou frustrovaní a možná jsme si mysleli, že tohle není nahrávka ve kterou jsme doufali, byli jsme v té době prostě vystresovaní . jela jsem domů, šla na internet a koukla na jednu z našich fanstránek a jen vidět tolik povzbuzujících věcí, které řekli a všechnu jejich vášeň pro to, co děláme jako kapela, bylo tak povzbuzující a my cítili, že potřebujeme udělat něco pro ně.
takže jsme začali psát born for this a doslova se to seběhlo v poslední vteřině a v písni byly části , které zněly jakoby potřebovaly skupinový vokál, nějakou agresivitu a my jsme řekli něco jako „chlape, měli bychom pozvat naše fanoušky, aby to udělali!“
Zac: rozběhli jsme online soutěž, abychom sehnali fanoušky, kteří by vytvořili video, kde sami zpívají jednu z našich písní a pak jsme vybrali osm oblíbených videí a výherci přiletěli do new jersey…všichni jsme si sedli v pokoji a všichni jsme s nimi zpívali a křičeli zplna hrdla.
– rozhovor s stv.tv

Jak bylo řečeno v rozhovorech, píseň je známá zejména věnováním fanouškům a vytvořením fanoušky, jelikož někteří šťastlivci byli ve studiu a nahrávali některé části písně, potom co Paramore vypustili na Livejournalu soutěž s názvem ‚The Last Song You’ll Ever Sing‚. Úkolem bylo zcoverovat jakoukoliv píseň Paramore. Vítězové byli vyhlášeni 8.března 2007 (i s videy, které poslali). O dva dny později se všichni setkali ve studiu, aby píseň nahráli.

Na youtube kanálu výherkyně Mary Bonney se můžete podívat, jak s kapelou trávila čas. Zac ji učil na bubny, zatímco Jeremy a Josh dělali večeři a společně hlavně zpívali. 1,2,3,4

Vítězné video od Mary:


Z LiveJournalu kapely:

Hayley: Tohle byl zatím ten nejlepší den ve studiu, co jsme kdy zažili. Je tady Derek, co hraje na kytaru a Mary, Carl, Sarah a Kathleen zpívají, my si užíváme. (…) Měli bychom začít nahrávat…začneme později, jo. Ale to je v pohodě, protože jsme se ještě nerozcvičili. Udělám s nimi pár hlasobých cvičení, abychom z nich dostali to nejlepší. To bude zajímavé. Hodně „goo goo goo“ a „mum mum mum“, jej! Nemůžu se dočkat. (…) Dnes večer si dáme hamburgery a kuřecí křidýlka. Musímenaše fanoušky opečovávat…

Můžete si také přečíst dvě ‚recenze‘ vítězek, Mary a Kathleen.

Pro tuhle písničku není žádné oficiální video, ale je tu alespoň sestřih z nahrávání: