Misery Business

Hayley: „Misery Business“ je skutečný příběh. Je to v podstatě o mě, dívajíc se na někoho, koho velmi miluji, jak mi ho přebírá tahle děsná holka a pak mé včlenění do situace a vmetení jí to do tváře. Když jsem psala tenhle text, rozhodně jsem se trochu styděla, protože je to tak upřímná píseň a já si říkala „Wow, je těžké tohle říct mým přátelům“, ale jak to bylo venku, byli na mě opravdu pyšní, protože si myslím, že viděli, jak byla ta píseň pro mě osvobozující a byli prostě rádi, že jsem se do toho mohla vcítit. – Kerrang, květen 2007

Pracovní název songu byl „Mexico“. Hayley o tom mluvila na LJ, když píseň nahrávali:
teď, malá informace o nahrávce, kterou nedostanete nikde jinde, než tady…(heh) v pondělí tady přišla kapela lidových hudebníků (mariachi band), zahráli jejich verz riffu, který je v nové písni; pracovní název „Mexico“. jestli to vyjde, uslyšíte ji na albu.
– LJ, March 21 2007

Hayley na začátku skladby říká „hit that, hit that snare“.

Tato píseň byla inspirována článkem „back from the almost dead“/“zpátky ze skoro – záhrobí“ na LJ kapely, kde fanoušci mluvili o tom, za co se nejvíc styděli. Hayley uveřejnila slova písně na LJ 9.dubna 2007.

Video bylo natočeno 16.dubna 2007 na Redesa High School v Kalifornii. press release.

Někdo natočil kapelu, když filmovali:


BEHIND THE VIDEO OF MIZ BIZ:


Existují dvě verze klipu k miz biz – ta oficiální:


a alternativní, jen s kapelou:


Brent: Proč jste si jako první singl vybrali „Misery Business“?
Josh:
Protože je to má oblíbená píseň. Kapela dělá, co já chci!
*smích*
Hayley: Ne, vážně…dost dobře reprezentuje zbytek alba. A je vážně intenzivní…je to rozhodně nejpřímočařejší píseň, co je na celé desce…a já si myslím, že bylo důležité vynést na světlo upřímnost.
Jeremy:
Myslím, že zní trochu jako z našeho starého alba, ačkoliv…Nevím…co se to snažím říct?
Hayley:
Počkej, jo…nechápu to…
Jeremy:
Tak dobře, ne…je to prostě energická píseň, která představuje nás jako kapelu a album…a je v ní hodně emocí, což je další věc, co máme rádi a takové ty věci…Já nevím – Myslím, že tu není lepší song, se kterým bychom mohli začít.
Hayley:
Já taky ne.
– ParamoreFans.com Interview, May 2007

O písni se hodně mluví v tomto videu:


Hayley na show v Pomoně (29.9.2009) ztratila hlas a fanoušci tak Misery Business odzpívali za ni. Při článku k prvnímu výročí Brand New Eyes Hayley uvedla, že to byl neskutečný pocit. Seděla za pódiem, brečela a celý dav zpíval.


Asi v roce 2009 také kapela začala na pódium zvát fanoušky, aby si zazpívali bridge:


Nebo aby si zahráli na kytaru: