HISTORIE KAPELY

V roce 2002 se třináctiletá Hayley Williams po rozvodu rodičů odstěhovala se svou matkou z Meridianu v Mississippi do Franklinu v Tennessee, kde na soukromé škole potkala bratry Joshe a Zaca Farro. Hayley hrála s basistou Jeremym Davisem a jeho přítelem ve funkové kapele The Factory, zatímco Josh, Zac a jejich kamarád Taylor York spolu po škole zkoušeli. Kluci nejprve dívku v kapele nechtěli, ale protože byli s Hayley velcí přátelé, začali skládat hudbu společně a po čase se dali oficiálně dohromady. Hayley do kapely přizvala svého přítele Jeremyho Davise, a tak vznikli v roce 2004 Paramore v oficiálním složení Hayley Williams (vokály), Josh Farro (hlavní kytara, vedlejší vokály), Zac Farro (bicí) a Jeremy Davis (basová kytara). Později se k nim přidal Hayleyin soused Jason Bynum (kytara). Jméno „Paramore“ vzniklo podle dívčího jména babičky jednoho z prvních bass-kytaristů. Ve fungování kapely nejdříve nikdo nevěřil, protože byli v té době velmi mladí a neměli příliš zkušeností…

Paramore začínali hrát v malých klubech, po školních akcích a narozeninových oslavách, později i na festivalech. Už v roce 2003 byla Hayley (s manažery za patami) upsána společnosti Atlantic Records jako sólový umělec, ale ona sama toto nechtěla. Chtěla psát své vlastní písně a mít spolu s kluky rockovou kapelu. Kapela byla tedy nakonec zapsána pod menší label Fueled By Ramen. Pod touto společností začali tvořit své první album „All We Know Is Falling“. Společně odjeli pracovat do Orlanda, ale krátce po příjezdu basista Jeremy Davis oznámil, že od kapely odchází. Zbylé členy to velice zasáhlo a to jak se cítili, promítli také do svých písní. Nahrávání CD trvalo tři týdny a na propagačních materiálech a obalu CD jsou jen čtyři členové. Před nastávajícím turné se do kapely jako náhrada za Jeremyho přidal John Hembree (basová kytara). Během léta hráli Paramore na Warped tour 2005. Po domluvě se zbytkem kapely se Jeremy (za přímluvy Hayley) vrátil po pěti měsících zpět do kapely místo Johna Hembreeho. CD All We Know Is Falling bylo vydáno 26. července 2005 a hned se vyhouplo na 30. místo v Billboard’s Heatseekers Chart. Do světa byl vypuštěn první singl Pressure, pak Emergency. Ve videoklipu se objevil Hunter Lamb (kytara), který nahradil Jasona Bynuma. O Paramore se začalo psát, stoupali v hitparádách a objevovali se na titulních stránkách hudebních časopisů.

Hunter Lamb však kapelu opustil již v roce 2007, protože se oženil a chtěl se věnovat rodinnému životu. Paramore tedy zůstali opět čtyři. To jim však nezabránilo začít nahrávat jejich druhé album (obě kytary na albu zahrál Josh). Album Riot! vyšlo 12. června 2007 a do kapely byl přibrán jako náhrada za Huntera Lamba Taylor York, který hrál s bratry Farro ještě dříve než potkali Hayley a také kapelu doprovázel na předcházejících turné. Riot! se v Billboard 200 zastavilo na 20. místě, ve Velké Británii na 24. místě a jen ve Spojených státech se ho v prvním týdnu prodalo 44 000 kusů. Název Riot! znamená prý „náhlý výbuch nekontrolovatelných emocí“ a jako první singl ho reprezentovala píseň Misery Business. Paramore plní žebříčky, rádia i televize a objevili se například v talk show Late Night with Conan O´Brien. Z alba Riot! byly ještě vydány singly Hallelujah, Crushcrushcrush a That´s What You Get. V kapele však zavládla krize, protože Josh Farro nesouhlasil s tím, jakou pozornost věnují média Hayley Williams. I přesto nakonec vyjeli na turné nazvané „The Final Riot“, které trvalo od 25. července do 1. září.

1. října 2008 spatřil světlo světa nový singl Decode, který byl nahrán speciálně pro soundtrack k filmu Twilight (Stmívání). Na oficiálním soundtracku byla použita i jiná píseň Paramore a to I Caught Myself. Videoklip k Decode měl premiéru 3. listopadu 2008.

Kapela vydala 25. listopadu 2008 živé album s názvem “ The Final Riot“, které obsahuje bonusové DVD se záznamem koncertu v Chicagu a dokument ze zákulisí.

Paramore začali pracovat na jejich třetím studiovém albu. Toto album mělo vyřešit veškeré neshody a problémy v kapele a dostalo název „Brand New Eyes“. CD bylo vydáno 29. září 2009 a první singl Ignorance byl i s videoklipem zveřejněn 7. července. Dalšími singly jsou Brick By Boring Brick, The Only Exception, Careful a Playing God. K propagaci tohoto alba kapela rozjela evropské turné a v dubnu 2010 oznámila, že budou hlavními hvězdami na Honda Civic Tour. To se začalo 23. července a skončilo 19. září. Během rozhovoru s MTV na Z100 Jingle Ball 11. prosince 2010, Hayley a Taylor oznámili, že si kapela dá po turné v Jižní Americe přestávku, aby mohli začít připravovat nadcházející čtvrté album.

18. prosince 2010 se na oficiálním webu kapely objevilo oznámení Hayley, Jeremyho a Taylora, že Josh a Zac Farro opouští kapelu. Hned však dodali, že oni tři pokračují dál a rozpad neplánují. Vše mělo být vyřešeno v klidu, ale Josh Farro krátce na to napsal na svůj blog velmi detailní prohlášení o odchodu, které mělo naprosto odlišný ráz. Bratři v něm obviňují Hayley, že se celá kapela točila jen kolem ní a ve skutečnosti byli jen „manufakturou vyrobený produkt důležité nahrávací společnosti, který čerpal slávu z „Hayleyina snu“ . V reakci na toto Joshovo prohlášení natočili Hayley, Jeremy a Taylor svou osobní zpověď – MTV: The Last Word. V tomto dokumentu vysvětlili většinu z Joshových tvrzení, uvedli vše na pravou míru, a tak uzavřeli celou tuto kapitolu. Zároveň potvrdili, že pracují na novém albu.

Josh Farro si s přáteli založil novou kapelu Novel American a Zac Farro rozjel se svým starým přítelem projekt Half Noise. Posléze se však i Zac Farro přidal k Novel American a funguje u nich nyní jako bubeník.

Začátkem roku Hayley zveřejnila na svém Tumblr novou skladbu In The Mourning, kterou pak mohli živě slyšet fanoušci na turné po Jižní Americe (16.2. – 6.3.2011).
Bylo také oznámeno, že se Paramore připojí se svou písní na soundtrack k nejnovějšímu dílu Transformers: Dark Of The Moon. Skladba byla nazvána „Monster“.

Na podzim roku 2011 bylo ohlášeno speciální vydání 4 písní „Singles“, které Paramore nahráli po odchodu bratrů Farroových. Každý měsíc tak vycházel k legálnímu stažení jeden song a po zveřejnění všech nahrávek vešla celá sada na vinylových deskách do prodeje spolu s oblečením z edice tzv. Singles Clubu. Singles obsahuje Monster, Renegade, Hello Cold World a In The Mourning.Paramore se v rámci evropského turné podívali poprvé i do České republiky. Skvělou show odehráli 3. července 2011 na festivalu Rock For People.

Na rok 2012 kapela plánovala své čtvrté studiové album. V lednu se vydali do Los Angeles a hledali toho správného producenta a následně v dubnu bylo ohlášeno, že se jím stane Justin Meldal-Johnsen. Na konci června se začíná nahrávat ve studiu v LA a již v červenci jsou dokončeny bubny, které si vzal pod taktovku Ilan Rubin. Šestého prosince bylo oznámeno, že eponymnní album „Paramore“ vyjde v dubnu 2013 a prvním singlem bude píseň „Now“. Oficiálně deska vychází 5.dubna 2013 ve Velké Británii a 9.dubna v USA.